מי אנחנו?

חוות בריאה הוקמה בשנת 2018 על שם בננו הבכור, ברי רבינא-דולב ז"ל.

בחודש אוקטובר 2018 קרה לי ולבת זוגתי טליה הנורא מכל, כשהתינוק שלנו נולד בחודש שמיני ללא רוח חיים. יחד עם ליבו הקטן שנדם, גם הלב שלנו הפסיק לפעום בעודנו חיים. אין מילים כדי לתאר את גודל האובדן והכאב שמלווה אותנו מאז אותו היום. באותם ימים האדמה הייתה הדבר היחיד שקרקע אותנו והעיסוק בו הצליח להשקיט את המחשבות ולו לרגע. מצאתי מפלט מתחושת המוות שעטפה אותי בכך שהתחלתי לתת חיים ולהצמיח כל מה שנקרה בדרכי.

אחרי חודשים ארוכים של אבל ושאלות קיומיות, צמחה לה מתוך האפלה תחושת צלילות שכנראה זוכה לה מי שנמצא במקום הכי נמוך שיכול להיות. פתאום היה לי מאד ברור וקל לשחרר חלק משמעותי מהחיים הקודמים שלי שלא היה לי בו עניין עוד. באותו הזמן, עבדתי כאיש פרסום עצמאי אבל הלב שלי כבר לא היה שלם ותחושת מחנק אפפה אותי מזה זמן רב. חיפשתי את השינוי שהמציאות הכתיבה ובחרתי לא לשבת יותר מול המחשב שמונה שעות ביום ולא לשרוף לעצמי את האוזן עם שיחות שמיצו את עצמן עוד לפני שהתחילו. ידעתי טוב מאוד מה אני לא מוכן לעשות יותר במקביל לרצון ולצורך לתת משמעות חדשה לחיינו ולאובדן של בננו.

 

מי אנחנו?

אבל השאלה היותר קשה היא מה כן?
ולשם כך הייתי  צריך  להוריד את זכוכית המגדלת ולשאול את זה באופן כללי יותר.
זאת תהיה עבודה שאני נהנה לעשותכן.
זה יהיה עסק שעושה טוב לאנשיםכן.
זה יהיה עסק שנותן ערך אמיתי לצרכןכן.
זה יהיה עסק שיאפשר לי לגדול כעצמאיכן.
זה יהיה עסק שיכול לאפשר לי לייצר קהילהכן.

מי אנחנו?

בהתחלה, חילקנו שתילים לחברים שבאו לבקר וללמוד איך גם הם יוכלו ליהנות מכל הטוב הזה שיש לאימא אדמה להציע. ככל שהתקדם הזמן, החזון הלך והבשיל והיה ברור שאנו אומרים יפה שלום לפחד ולאזור הנוחות, נותנים צ'אנס לאהבה ומשקיעים את כל כולנו בתחום החקלאות. נאמר לנו שהחקלאות מתה ושזו התאבדות כלכלית, אבל בגלל שאני כבר הייתי מרוסק טוטאלית לא הרגשתי שיש לי עוד מה להפסיד.

ידענו שאנחנו רוצים להנגיש את תרבות הפארמקלצ'ר וידענו שאנחנו רוצים להתעסק רק בצמחי תועלת, כלומר צמחים שנותנים לך בחזרה. בלי ששמנו לב החלום הפך למציאות שבה אנו מגדלים ומצמיחים עציצים, ירקות ותבלינים וכך התחיל לו הגלגול הנוכחי שלי כחקלאי, עם רצון אמיתי לספק מוצרים איכותיים וידע מקצועי למגדלים חובבים לצורך הקמת גינת ירק בריאה ומזינה.

 

תודה לך ברי, ילד יקר שלנו, על כל מה שהיית ונשארת בשבילנו. על כל האהבה והחוכמה שהבאת איתך, על השינוי ועל זה שהפכת אותנו להורים. אנחנו יודעים שאתה שומר עלינו מלמעלה. אוהבים אותך אימא, אבא ואחותך הקטנה פטל.